Wolontariat

Wolontariat

Witamy na stronie informacyjnej dla wolontariuszy w Muzeum Ziemi Kozielskiej (MZKK)

Program wolontariatu jest przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych zdobywaniem nowej wiedzy i umiejętności, poznawaniem ciekawych ludzi i przyglądaniem się, jak działa instytucja kultury. Stałym elementem programu są warsztaty i spotkania z pracownikami Muzeum oraz aktywne uczestnictwo w życiu instytucji. Każdy wolontariusz, który decyduje się na spontaniczną pomoc w Muzeum Ziemi Kozielskiej, współtworzy organizacyjnie i twórczo placówkę kulturalną dla szerokiego grona odbiorców.

Jak możesz nam pomóc?

Wolontariusze pomagają nam w różnych obszarach działalności Muzeum. Szukamy zarówno osób chętnych do pomocy w prowadzeniu warsztatów, akcji kulturalno-rozrywkowych, wycieczek, przy przygotowywaniu materiałów i projektów promocyjnych (kreatywność mile widziana), przy drobnych pracach naprawczych i porządkowych, wsparciem Muzeum podczas większych wydarzeń, jak i osób, które chciałyby włączyć się do tworzenia programu instytucji.

Jak zostać wolontariuszem Muzeum?

Jeśli jesteś zainteresowany wolontariatem, oraz chcesz pomóc w rozwoju muzeum zapraszamy do zapoznania się z zakładką: Zostań wolontariuszem, gdzie znajdują się wszystkie informacje o tym, jak dołączyć do naszego grona.

Zostań wolontariuszem

Wiek, płeć, status zawodowy, wykształcenie i doświadczenie nie mają znaczenia. Jeśli tylko dysponujesz wolnym czasem, chciałbyś/chciałabyś zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności, działać na rzecz kultury, pomóc przy organizacji wydarzeń w MZKK,  wspomóc działania  promocyjne, asystować przy prowadzeniu warsztatów, a tym samym wspomóc działalność Muzeum i  przeżyć interesującą przygodę, ZAPRASZAMY DO NASZEGO GRONA! ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS

Jeśli chcesz zostać wolontariuszem w MZKK:
  1. przeczytaj regulamin
  2. wypełnij ankietę i prześlij ja na adres muzeum@muzeumkozle.pl
  3. podpisz “Porozumienie o wykonywaniu świadczeń wolontarystycznych”
  4. rozpocznij wolontariat
Do pobrania:

Kontakt

ADRES ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 5B, 47-200 Kędzierzyn-Koźle
NUMER TELEFONU +48 77/ 482-36-86
ADRES E-MAIL muzeum@muzeumkozle.pl
NIP 749-20-93-530
REGON 362918230
GODZINY OTWARCIA
Poniedziałek NIECZYNNE -
Wtorek 9:00 - 13:00
Środa 9:00 - 13:00
Czwartek 9:00 - 13:00
Piątek 9:00 - 13:00
Sobota 13:00 - 17:00
Niedziela 13:00 - 17:00