Wolontariat w Muzeum Ziemi Kozielskiej

Choć często możemy spotkać się z pojęciem wolontariatu, to niewiele osób zdaje sobie sprawę, iż wolontariat można podjąć również w muzeum. Grono wolontariuszy w naszym muzeum jest bardzo zróżnicowane. W pracę zaangażowana jest zarówno młodzież, jak i osoby dorosłe. Mimo różnicy wieku, a może właśnie dzięki niej, wolontariusze są kreatywnym, zgranym i zgodnym zespołem. Wolontariuszem może zostać każdy, kto lubi pracować z ludźmi, jest otwarty oraz zainteresowany historią, kulturą i sztuką.

A dlaczego warto podjąć takie wyzwanie i zostać wolontariuszem w naszym muzeum?

Przede wszystkim wolontariusz ma możliwość:

– zdobycia praktycznego doświadczenia przy organizacji imprez i wydarzeń kulturalnych,

– zdobycia doświadczenia w pracy w instytucji kultury,

– rozwinąć swoje możliwości pracy zespołowej,

Powyżej wymieniliśmy tylko najważniejsze powody, dla których warto zostać wolontariuszem w naszym muzeum! Ideę wolontariatu bardzo prosto, a zarazem  trafnie, opisują nasi wolontariusze: Pani Malwina i Pan Eugeniusz, którzy stwierdzili, że

“kieruje nami pasja do historii i chęć angażowania się w organizowanie wydarzeń związanych z kulturą w naszym mieście, cenimy sobie pracę zespołową i możliwość poznawania nowych ludzi”

Na zdjęciu wolontariusze z naszego muzeum, Pani Malwina i Pan Eugeniusz