Targi Książki Nad Odrą. Kędzierzyn-Koźle 2021!

Targi Książki Nad Odrą. Kędzierzyn-Koźle 2021!

Już wkrótce Kędzierzyn-Koźle stanie się opolską stolicą literatury. Zapraszamy do udziału w czwartej edycji Targów Książki Nad Odrą. Kędzierzyn-Koźle 2021!

Targi Książki Nad Odrą. Kędzierzyn-Koźle 2021! to jednodniowe wydarzenie literackie połączone z targami książki, które odbędzie się 2 czerwca 2021 r. na Powiatowej Przystani „Szkwał” (ul. Wyspa 22b, 47-200 Kędzierzyn-Koźle) oraz na kozielskim rynku.

Targi Książki nad Odrą dowodzą, że mieszkańcy naszego miasta kochają zarówno czytać, jak i brać udział w wydarzeniach kulturalnych. Miłośników czytania przyciąga bogata oferta wydawnicza – odwiedzi nas 17 wydawnictw – i interesujące spotkania autorskie.

Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu. W tym roku współorganizatorem wydarzenia zostało Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli Pani Sabina Nowosielska Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle oraz Pan Andrzej Buła Marszałek Województwa Opolskiego, który przeznaczył na realizację wydarzenia dofinansowanie.

Jednodniowe przedsięwzięcie obejmuje organizację targów, spotkań autorskich, warsztatów, wystawy, akcji „Płynne Czytanie”, spektaklu teatru ulicznego. Głównym celem Targów jest promowanie czytelnictwa i dotarcie z ofertą kulturalną do mieszkańców naszego miasta i regionu. Gośćmi podczas Targów będą znani i lubiani pisarze oraz osobowości telewizyjne, w tym: Ewa Kassala, Joanna Szczepkowska, Szczepan Twardoch, Mariusz Szczygieł, Łukasz Orbitowski, Jakub Skworz, Michał Ciapiński „Pan Poeta”. Udział w Targach jest bezpłatny.

Po raz kolejny przeprowadzona zostanie akcja ph. „Płynne czytanie”, której Głównym Sponsorem jest Grupa Azoty ZAK S.A. Wydarzenie składać się będzie z dwóch półtoragodzinnych rejsów po rzece Odrze w dniu 2 czerwca 2021 r. Ich głównym celem jest promowanie czytelnictwa i aktywnego spędzania czasu z książką dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. Naszym gościem będzie Joanna Szczepkowska, która podczas rejsów statkiem po Odrze będzie polską literaturę i poezję, w szczególności Cypriana Kamila Norwida należącą do nurtu narodowo-wyzwoleńczego. Oprawa muzyczna podczas rejsów: Grzegorz May – gitara.

Na zakończenie czwartej edycji Targów planowany jest spektakl teatru ulicznego pt. „Kamienny” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”. Widowisko zrealizowane zostanie na kozielskim rynku.

Odwiedź nas, bo warto!

 

Dodatkowe informacje na stronie internetowej https://mbpkk.pl/targi-ksiazki-nad-odra-2021/

oraz na Facebooku https://www.facebook.com/mbpkk

Kontakt

ADRES ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 5B, 47-200 Kędzierzyn-Koźle
NUMER TELEFONU +48 77/ 482-36-86
ADRES E-MAIL muzeum@muzeumkozle.pl
NIP 749-20-93-530
REGON 362918230
GODZINY OTWARCIA
Poniedziałek NIECZYNNE -
Wtorek 9:00 - 13:00
Środa 9:00 - 13:00
Czwartek 9:00 - 13:00
Piątek 9:00 - 13:00
Sobota 13:00 - 17:00
Niedziela 13:00 - 17:00