SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA W AKADEMII ODKRYWCÓW!

SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA W AKADEMII ODKRYWCÓW!

Już w najbliższy poniedziałek rozpocznie się pierwsza edycja warsztatów Muzealnej Akademii Odkrywców – temat Twierdza Koźle i jest jeszcze jedno wolne miejsce!

Czytaj artykuł:

Zanim Kopernik spośród tysięcy obserwacji i obliczeń ruchów poszczególnych ciał niebieskich wydedukował, że to Ziemia się obraca a nie Słońce, ktoś musiał mu pokazać przyrządy do obserwacji nieba, a ktoś inny powiedział mu jak odróżnić gwiazdę od planety. On pierwsze nauki odbierał na Akademii Krakowskiej, ale ty aby zostać odkrywcą nie musisz wcale wyjeżdżać do Krakowa, wystarczy, że zapiszesz się na warsztaty Muzealnej Akademii Odkrywców, które odbędą się podczas tegorocznych wakacji w Muzeum Ziemi Kozielskiej.

 

CZEGO SIĘ NAUCZYMY?

Akademia Odkrywców – to cykl zajęć dla dzieci i młodzieży odnoszących się do historii
ze szczególnym uwzględnieniem dziejów naszego miasta. Odkrywanie historii odbywać się będzie w trzech grupach tematycznych:

  1. W dniach 6-9. Lipca oraz 10-13. sierpnia „Twierdza Koźle” – tu zdobędziemy wiedzę o twierdzach, czym się różnią od zamków i grodów, ich konstrukcjach i rodzajach, a także czasach w jakich je budowano oraz o ówczesnych metodach walki. Obejrzymy liczne ilustracje, poznamy terminologię i wyruszymy na wycieczki po mieście poszukując historycznych pozostałości po Twierdzy Koźle. Warunki uczestnictwa to ukończone 10 lat i skuteczne zgłoszenie do udziału w warsztatach.
  2. W dniach 13-16. lipca oraz 17-20. sierpnia „Archeologia” – weźmiemy udział w pracach na stanowisku archeologicznym w pobliżu Muzeum, będziemy poszukiwać fragmentów średniowiecznej ceramiki, kości zwierząt oraz metalowych przedmiotów zgubionych przez mieszkańców Zamku. Znalezione przedmioty będziemy czyścic, identyfikować i porównywać z literaturą fachową, a także spróbujemy określić ich wiek. Obejrzymy też liczne ilustracje związane z pracą archeologów. Warunki uczestnictwa to ukończone 13 lat i skuteczne zgłoszenie do udziału w warsztatach.
  3. W dniach 20-23. lipca oraz 24-27. sierpnia „Miasto w średniowieczu” – tu dowiemy się jak w średniowieczu budowano miasta, kto w nich mieszkał, czym zajmowali się mieszkańcy, obejrzymy liczne ilustracje i poznamy fachowe nazewnictwo. Zapoznamy się też z najsłynniejszymi polskimi zamkami i średniowiecznymi miastami. Wyruszymy tez na wycieczki po mieście poszukując śladów średniowiecza, które pozostały do dziś. Warunki uczestnictwa to ukończone 10 lat i skuteczne zgłoszenie do udziału w warsztatach.

JAK TO SIĘ BĘDZIE ODBYWAĆ?

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne w tym roku podczas zajęć wakacyjnych będziemy musieli dostosować się do kilku ograniczeń.  Pierwsze ograniczenie będzie dotyczyło czasu przebywania pod opieką pracowników Muzeum – do max. 2 godzin dziennie. Drugie ograniczenie to liczba osób – w jednej grupie warsztatowej będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 5 osób.

Stanowiska pracy w Muzeum i w terenie będą od siebie oddzielone odpowiednią przestrzenią, każdy z uczestników będzie miał tez zapewniony dostęp do środków dezynfekujących oraz maseczek i rękawiczek ochronnych. Będziemy też uczestnikom wielokrotnie przypominać o dezynfekowaniu rąk. Sprzęt będzie dezynfekowany płynem każdorazowo po zakończeniu użytkowania.

Zajęcia jednej grupy będą się odbywały cztery razy w tygodniu po 2 godziny – od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00 – 12.00. Każda grupa będzie miała zajęcia w innym tygodniu, dlatego w Muzeum nigdy nie będzie więcej niż pięcioro uczestników naraz.

CO ZROBIĆ ŻEBY SIĘ ZAPISAĆ?

Nadal przyjmujemy zapisy do kolejnych grup warsztatowych. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo (muzeum@muzeumkozle.pl) lub telefonicznie (77 482 36 86) oraz dostarczenie do Muzeum wypełnionej i podpisanej przez rodzica lub opiekuna karty uczestnika warsztatów. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decydować będzie kolejność zgłoszeń, ale ostateczną decyzję o przyjęciu uczestnika na warsztaty podejmie Dyrektor Muzeum.

TUTAJ POBIERZ karta uczestnika warsztatow

Tags: , , , , , ,

Kontakt

ADRES ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 5B, 47-200 Kędzierzyn-Koźle
NUMER TELEFONU +48 77/ 482-36-86
ADRES E-MAIL muzeum@muzeumkozle.pl
NIP 749-20-93-530
REGON 362918230
GODZINY OTWARCIA
Poniedziałek NIECZYNNE -
Wtorek 9:00 - 13:00
Środa 9:00 - 13:00
Czwartek 9:00 - 13:00
Piątek 9:00 - 13:00
Sobota 13:00 - 17:00
Niedziela 13:00 - 17:00