Mieszko tu był? Koźle piastowskie. Na podstawie powieści Ewy Kassali – Słowiański szlak. Czas bogini

Mieszko tu był? Koźle piastowskie. Na podstawie powieści Ewy Kassali – Słowiański szlak. Czas bogini

Muzeum Ziemi Kozielskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zapraszają na spotkanie autorskie z Ewą Kassalą!

Ewa Kassala to mistrzyni powieści historyczno-obyczajowej, teraz można ją również śmiało nazwać mistrzynią powieści baśniowo-historycznych. W wyjątkowy sposób łączy liryczną baśniowość z prawdą historyczną. Niezwykłe, jak w powieści „Czas bogini” pewną ręką kreśli kolejne pasjonujące przygody bohaterek i bogiń sprzed wieków, a wszystko czyni z olbrzymią dbałością o szczegóły historyczne.
Z wielką przyjemnością zapraszamy na magiczne spotkanie z Ewą Kassalą na temat najnowszej powieści „Czas Bogini” otwierającej cykl „Słowiański Szlak”.

Spotkanie odbędzie się 9 grudnia o godzinie 16:00 w Muzeum Ziemi Kozielskiej.

Zachęcamy do założenia wianków.

Opis od wydawcy:
Oto świat strażniczek Bogini, wiedźm, widzących, wiary w Nyję, Makoszę, Świętowita, Welesa, Peruna i wielu innych, dziś zapomnianych bogów i bogiń.
Kraina świętych gajów, kącin i chramów, czarów i magii.
Porywająca opowieść o Słowianach przed przyjęciem chrześcijaństwa.
Początki państwa polskiego to czas niepokojów i napięć, to przesiąknięta krwią ziemia, powszechna przemoc i bezprawie, gwałty, niewolnictwo i handel ludźmi.
Z kart powieści wyłania się postać Mieszka I, władcy potężnego, ale pełnego sprzeczności, rozdartego pomiędzy pogaństwem a chrześcijaństwem, chęcią niesienia pokoju i koniecznością wojen, mężczyzny targanego namiętnościami, uwikłanego w sieć intryg i płomienny, acz burzliwy romans.
Czy najpotężniejszy z Piastów rzeczywiście przyjął chrzest w 966 roku? I jaką cenę zapłacił za przejście ze świat pogańskiego do Europy?
Doskonale wie, że przystąpienie do chrześcijańskiego imperium jest konieczne dla rozwoju państwa, jednak jest także przywiązany do pogańskich bogiń i bożków, obrzędów i rytuałów, magii i amuletów oraz… kuszących kapłanek, z których najbliższą sercu jest Ragana.

Kontakt

ADRES ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 5B, 47-200 Kędzierzyn-Koźle
NUMER TELEFONU +48 77/ 482-36-86
ADRES E-MAIL muzeum@muzeumkozle.pl
NIP 749-20-93-530
REGON 362918230
GODZINY OTWARCIA
Poniedziałek NIECZYNNE -
Wtorek 9:00 - 13:00
Środa 9:00 - 13:00
Czwartek 9:00 - 13:00
Piątek 9:00 - 13:00
Sobota 13:00 - 17:00
Niedziela 13:00 - 17:00