Inauguracja Znaczka Turystycznego

Inauguracja Znaczka Turystycznego

Dziś już oficjalnie Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu w organizacji dołączyło do sieci blisko 6000 placówek w całej Europie, Rosji i USA, posiadających własny Znaczek Turystyczny. Od tego momentu w recepcji Muzeum można kupić atrakcyjny, unikalny i ekologiczny Znaczek Turystyczny nr 915.

– Znaczki Turystyczne to system kolekcjonerskiej gry turystycznej, w której zbiera się znaczki z odwiedzonych miejscowości, muzeów, jaskiń, ogrodów zoologicznych i innych atrakcyjnych turystycznie miejsc – powiedziała Agata Nikodem zastępca Koordynatora Znaczków Turystycznych na Polskę.

Każdy znaczek jest projektowany specjalnie dla każdej placówki i posiada swój unikalny numer przypisany do określonej europejskiej trasy turystycznej. W ostatnich latach kolekcjonowanie Znaczków Turystycznych stało się popularne w całej Europie, a także w USA i Rosji.

– Bardzo cieszymy się, że Muzeum Ziemi Kozielskiej dołączyło do grona blisko 6000 placówek posiadających swój unikalny Znaczek Turystyczny – powiedziała podczas premiery Izabela Migocz p.o. dyrektora Muzeum Ziemi Kozielskiej w organizacji.

Do znaczka załączony jest kupon, który służy do zdobywania nagród dodatkowych – znaczków specjalnych (otrzymywanych po wysłaniu 10 kuponów do biura gry). Niezależnie od tego każda biorąca udział w grze placówka ma swoją mikro podstronę z podstawowymi informacjami na stronie systemu: www.znaczki-turstyczne.pl.

– Wielu zwiedzających pytało nas czy nasze Muzeum dołączy do tego systemu wobec czego podjęliśmy działania w tym kierunku i oto jest efekt -powiedział Bolesław Bezeg kierownik Działu Gromadzenia i Udostępniania Muzealiów w naszym Muzeum.

Znaczki będą sprzedawane z niewielkim zyskiem w cenie 7 zł za egzemplarz i liczymy, że przyczynią się do rozpropagowania naszej placówki poza naszym regionem.

W spotkaniu wzięła udział liczna grupa wolontariuszy ze współpracującego ściśle z naszym Muzeum Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu im. Henryka Sienkiewicza pod opieką Pana Jacka Bilińskiego.

 

Tags: , , , , , ,

Kontakt

ADRES ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 5B, 47-200 Kędzierzyn-Koźle
NUMER TELEFONU +48 77/ 482-36-86
ADRES E-MAIL muzeum@muzeumkozle.pl
NIP 749-20-93-530
REGON 362918230
GODZINY OTWARCIA
Poniedziałek NIECZYNNE -
Wtorek 9:00 - 13:00
Środa 9:00 - 13:00
Czwartek 9:00 - 13:00
Piątek 9:00 - 13:00
Sobota 13:00 - 17:00
Niedziela 13:00 - 17:00