Witamy na stronie informacyjnej dla wolontariuszy w Muzeum Ziemi Kozielskiej (MZKK)

Program wolontariatu jest przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych zdobywaniem nowej wiedzy i umiejętności, poznawaniem ciekawych ludzi i przyglądaniem się, jak działa instytucja kultury. Stałym elementem programu są warsztaty i spotkań z pracownikami Muzeum oraz aktywne uczestnictwo w życiu instytucji. Każdy wolontariusz, który decyduje się na spontaniczną pomoc w Muzeum Ziemi Kozielskiej, współtworzy organizacyjnie i twórczo placówkę kulturalną dla szerokiego grona odbiorców.

 

Jak możesz nam pomóc?

Wolontariusze pomagają nam w różnych obszarach działalności Muzeum. Szukamy zarówno osób chętnych do pomocy w prowadzeniu warsztatów, akcji kulturalno-rozrywkowych, wycieczek, przy przygotowywaniu materiałów i projektów promocyjnych (kreatywność mile widziana), przy drobnych pracach naprawczych i porządkowych, wsparciem Muzeum podczas większych wydarzeń, jak i osób, które chciałyby włączyć się do tworzenia programu instytucji. O poszczególnych programach wolontariatu przeczytasz w zakładce: Najbliższe wydarzenia.

 

Jak zostać wolontariuszem Muzeum?

Jeśli jesteś zainteresowany wolontariatem, oraz chcesz pomóc w rozwoju muzeum zapraszamy do zapoznania się z zakładką: Zostań wolontariuszem, gdzie znajdują się wszystkie informacje o tym, jak dołączyć do naszego grona.